СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКИЙ ХРАМ

Історична довідка

Тип споруди: храм

Розташування: смт Дробишеве, Краматорський район, Донецька область

Релігійна приналежність: православ’я, УПЦ (мп)

Дата руйнування: не визначена

Пошкодження: руйнація куполу, вибиті вікна, пошкоджені фасади

Освячення першого каменю нового Свято-Миколаївського храму відбулося в червні 2009 року. Його зводили поряд зі старим Свято-Миколаївським храмом, який було відкрито одразу після Другої світової війни. Довгий час, за інформацією Горлівської єпархії УПЦ,

вона залишалася одною з чотирьох церков Лиманського району,

які вціліли після гонінь більшовиків.

Його приміщення потребувало серйозного капітального ремонту, після проведення перевірок реконструкцію старого храму вирішено було не проводити, а збудувати натомість новий.

 

Настоятелем храму вже на етапі будівництва був призначений протоієрей Володимир Горечий. Свято-Миколаївський храм офіційно відкрили у травні 2014 року.

Храм до руйнації

Навесні 2022 року поблизу смт. Дробишеве точилися важкі бої. У другій половині травня населений пункт зайняли російські окупанти.

За свідченнями місцевих, російські військові

жорстоко обстрілювали Дробишеве.

– Того дня, як заходили до нас, з сьомої до третьої години били безперестанку, – розповідала після деокупації у інтерв’ю FreeДOM місцева мешканка Лідія.

 

– Вийти було неможливо. А в три години вони вже почали йти по вулицях і заходити у двори, відкриваючи ворота ногами. Зайшла Україна і все нормалізувалося. А ми побиті. Реально побиті. У нас розбитий будинок, літня кухня, основне приміщення й погріб.

 

Наприкінці вересня 2022 року Збройні Сили України звільнили Дробишеве. На даний момент церква фактично не функціонує.

Пошкодження храму