ВОЛОДИМИРСЬКА ЦЕРКВА (БАПТИСТЕРІЙ)

Тип споруди: храм

Розташування: м. Лиман, Донецька область

Релігійна приналежність: православ’я, УПЦ (мп)

Дата руйнування: травень 2022 р.

Пошкодження: часткова руйнація фасадної стіни, вікон та куполу (зараз у процесі відновлення)

Історична довідка

Будівля так званої баптистерійної церкви зведена відносно нещодавно – в середині 2000-х років. Власне, вона була допоміжною спорудою на території великої Свято-Петропавлівської церкви – старовинного дерев’яного храму, збудованого ще в середині XIX століття, в 1848 році. Храм входив до переліку архітектурних пам’яток Лиману і мав, крім духовної, велику історичну цінність. Свято-Петропавлівська церква згоріла вщент ще до повномасштабного вторгнення росії, 8 вересня 2020 року.

 

Вогонь розповсюджувався швидко і пожежа була надзвичайно потужною. Як зазначали очевидці, «суха трава горіла на відстані 30 метрів від церкви, а у Володимирському храмі закипала вода». З церкви вдалося винести жертовник, частину ікон і, власне, все. За кілька годин від неї майже нічого не залишилося. Володимирську баптистерійну церкву пожежникам вдалося врятувати, пізніше вона перебрала на себе функції основного храму.

Пожежа

Навесні 2022 року під Лиманом точилися важкі, кровопролитні бої.

Росіяни, намагаючись захопити Лиман, обстрілювали місто

з усього наявного озброєння.

Наприкінці травня, як свідчить церковний служитель, уламки снарядів потрапили у Володимирський храм, пошкодивши стіни, купол та вікна.

Обстріл Володимирської церкви (баптистерія)

23 травня 2022 року місто Лиман було окуповане російськими військами. Під окупацією воно перебувало до 1 жовтня 2022 року. Зараз Володимирський храм частково відновлено.

Пошкоджений храм