СВЯТО-ГЕОРГІЇВСЬКИЙ СКИТ СВЯТОГІРСЬКОЇ УСПЕНСЬКОЇ ЛАВРИ

Тип споруди

Розташування

 

Релігійна приналежність

Дата руйнування 

Пошкодження

Храм

Донецька область. Село Долина

 

Православ'я, УПЦ (МП)

7 травня 2022 р.

повна руйнація


історична довідка

Свято-Георгіївський скит Свято-Успенської лаври був побудований на початку 2000-х на місці церкви, зведеної у 1862 році та зруйнованої в 1943 році. За основу проєкту скиту було взято храм Покрови Божої Матері на Нерлі (росія). На території церкви було також побудовані корпуси та дзвіниця. Згідно планів, скит мав функціонувати ще й як освітньо-релігійний центр –  з недільною школою, бібліотекою, дитячим православним театром.

 

Скит, будівництво якого фінансував Віктор Янукович, мав доволі неоднозначну репутацію. По-перше, він був збудований в російській архітектурній манері, непритаманній церквам української Слобожанщини. По-друге, у 2014 році тут облаштували опорний пункт терористи Гіркіна та місцеві сепаратисти.

 

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації на території України ворожі війська неодноразово здійснювали обстріли території скиту, щоразу завдаючи йому пошкоджень різного ступеню. На початку травня 2022 року росіяни скинули авіабомбу на Свято-Георгіївський скит, фактично, зруйнувавши його вщент.

 

«Знищення храму, що не є і не може бути воєнним об'єктом, – це жахливо, неприпустимо в нормальному житті. Це акт вандалізму та наруга над релігійними почуттями людей. Всіх людей, незалежно від конфесії та віросповідання. Але у цьому випадку у мене більш складні почуття. …Здається, це той випадок, коли руzzкий мир знищив своє ж дитя», – написав історик та журналіст В’ячеслав Нестеров у своїй статті «Як руzzкий мир знищив своє ж дитя, або чи зруйнований скит є українським культурним надбанням».

Зруйнований храм (фото)

Зруйнований храм (відео)

Капелан на руїнах храму (відео)

джерела

Mash (російсько-терористичний телеграм канал)
Відео влучання в храм